do kasy suma: 0,00 zł

Joy Division

to brytyjski zespół post-punkowy, który powstał w 1976 roku w Manchesterze. Grupa była jednym z najważniejszych przedstawicieli nowej fali i miała ogromny wpływ na rozwój muzyki alternatywnej.

Historia Joy Division rozpoczęła się jako punkowy zespół Warsaw, który szybko przekształcił się w Joy Division. Grupa składała się z wokalisty i tekściarza Iana Curtisa, gitarzysty Bernarda Sumnera, basisty Petera Hooka i perkusisty Stephena Morrisa.

Ich muzyka była eksperymentalna, mroczna i melodyjna, łącząca elementy post-punku, rocka i muzyki elektronicznej. Teksty Curtisa były introspekcyjne, często dotykając tematów depresji, alienacji i osobistych konfliktów.

W 1979 roku Joy Division wydał swój debiutancki album "Unknown Pleasures", który zdobył uznanie krytyków i stał się kultowym dziełem. Album ten zawierał takie utwory jak "She's Lost Control" i "Disorder" i wyznaczył kierunek muzyczny dla zespołu.

Niestety, w maju 1980 roku Ian Curtis popełnił samobójstwo, co oznaczało koniec Joy Division. Pozostali członkowie postanowili kontynuować działalność muzyczną i założyli zespół New Order, który osiągnął również duży sukces.

Jednak Joy Division pozostaje w pamięci jako zespół, który zmienił oblicze muzyki alternatywnej. Ich surowe brzmienie, charyzmatyczne wykonanie Curtisa i niezwykle wpływowe teksty przyciągały słuchaczy, którzy identyfikowali się z ich uczuciami alienacji i frustracji.

Dziedzictwo Joy Division jest niezapomniane. Ich muzyka nadal inspiruje i wpływa na kolejne pokolenia muzyków. Późniejsze albumy, takie jak "Closer" (1980) i "Still" (1981), przyniosły nowe eksperymenty dźwiękowe i ukazały pełen potencjał zespołu.

Joy Division to zespół, który odcisnął niezatarte piętno w historii muzyki. Ich niewielka, ale wpływowa dyskografia oraz niepowtarzalne brzmienie i teksty uczyniły ich jednym z najbardziej cenionych i kultowych zespołów alternatywnych.

Joy Division

Joy Division – Unknown Pleasures LP Joy Division – Unknown Pleasures LP
Producent: Joy Division
Cena:

115,00 zł

szt.
zobacz więcej
Joy Division – Closer LP Joy Division – Closer LP
Producent: Joy Division
Cena:

120,00 zł

szt.
zobacz więcej
Joy Division – Closer LP Joy Division – Closer LP
Producent: Joy Division
Cena:

90,00 zł

szt.
zobacz więcej
Joy Division – Substance 2LP Joy Division – Substance 2LP
Producent: Joy Division
Cena:

135,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium