do kasy suma: 0,00 zł
Filtruj
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Fantasy polskie

Lądowanie w Garwolinie Lądowanie w Garwolinie
Cena:

8,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pył Ziemi Pył Ziemi
Cena:

9,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kroniki Jaaru Kroniki Jaaru
Producent: Faber Adam
Cena:

30,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gdy kochają anioły Gdy kochają anioły
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
Magiczne drzewo / Tajemnica mostu Magiczne drzewo / Tajemnica mostu
Cena:

12,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kisuny Kisuny
Cena:

12,00 zł

szt.
zobacz więcej
Według św. Malachiasza Według św. Malachiasza
Producent: Wolski Marcin
Cena:

8,00 zł

szt.
zobacz więcej
Czas pogardy Czas pogardy
Cena:

50,00 zł

szt.
zobacz więcej
 Rubinowa kolia Rubinowa kolia
Producent: Scura Evelina
Cena:

22,00 zł

szt.
zobacz więcej
Diabeł w Maszynie Diabeł w Maszynie
Producent: Kańtoch Anna
Cena:

20,00 zł

szt.
zobacz więcej
Quo Vadis, Trzecie tysiąclecie Quo Vadis, Trzecie tysiąclecie
Producent: Abram Martin
Cena:

8,00 zł

szt.
zobacz więcej
Córka Czarownic Córka Czarownic
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
Potęga zemsty Potęga zemsty
Cena:

32,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wesele serc: Doresium Wesele serc: Doresium
Cena:

25,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dziki Mesjasz Dziki Mesjasz
Producent: Orkan W.Rafał
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bogowie jak ludzie Bogowie jak ludzie
Producent: Wolski Marcin
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
Order Order
Cena:

18,00 zł

szt.
zobacz więcej

Polska fantastyka od lat cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników literatury. W ofercie antykwariatu online można znaleźć wiele polskich książek fantasy, które wciągają czytelników w świat pełen magii i przygód. Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych pisarzy i ich dzieł, które warto znać:

Andrzej Sapkowski - mistrz polskiej fantastyki

Andrzej Sapkowski to jeden z najważniejszych polskich pisarzy fantasy. Jego cykl o Wiedźminie, w którym głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, zdobył uznanie na całym świecie. Pierwszy tom "Ostatnie życzenie" wprowadza czytelnika w świat pełen magicznych stworzeń, rycerzy i brutalnego realizmu. Sagi o Wiedźminie to połączenie klasycznego fantasy z elementami polityki i filozofii. Wiedźmin doczekał się adaptacji w formie gier komputerowych (CD Projekt Red) oraz serialu na Netflixie.

Jarosław Grzędowicz - lodowy ogród i inne dzieła

Jarosław Grzędowicz to autor cyklu "Pan Lodowego Ogrodu", który łączy elementy fantasy i science fiction. Vuko Drakkainen, główny bohater, przenosi się na obcą planetę, by odnaleźć zaginioną ekspedycję. Cykl ten wyróżnia się bogactwem opisów i złożoną fabułą, co sprawia, że wciąga czytelnika od pierwszego tomu. Grzędowicz jest również autorem licznych zbiorów opowiadań, które cieszą się dużym uznaniem wśród fanów polskiej fantastyki.

Jacek Piekara - inkwizytor i egzorcysta

Jacek Piekara to twórca popularnego cyklu inkwizytorskiego, w którym główną rolę odgrywa Mordimer Madderdin - inkwizytor i egzorcysta w kraju pełnym herezji i magii. Seria ta, z pierwszym tomem "Sługa Boży", jest znana z mrocznego klimatu i głębokiej analizy ludzkiej natury. Piekara w swoich książkach łączy elementy horroru, dark fantasy i powieści historycznej, co czyni jego dzieła unikatowymi.

Jakub Ćwiek - anielski cykl

Jakub Ćwiek to autor znany z serii "Kłamca", która opowiada o losach Lokiego - upadłego anioła. Cykl ten, pełen humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji, zdobył rzesze fanów. Ćwiek jest również autorem licznych powieści i zbiorów opowiadań, które wyróżniają się dynamiczną fabułą i barwnymi postaciami.

Andrzej Pilipiuk - przygody Jakuba Wędrowycza

Andrzej Pilipiuk to pisarz, który zdobył popularność dzięki cyklowi o Jakubie Wędrowyczu - egzorcyście amatorze. Seria ta, pełna humoru i absurdalnych sytuacji, wciąga czytelnika w świat, gdzie magia i groteska idą w parze. Pilipiuk jest również autorem powieści historycznych i science fiction, co czyni jego twórczość niezwykle różnorodną.

Jacek Dukaj - mistrz literatury science fiction

Jacek Dukaj to jeden z najbardziej uznanych polskich pisarzy science fiction. Jego powieści, takie jak "Lód" czy "Perfekcyjna niedoskonałość", łączą elementy fantasy i science fiction, tworząc złożone i intrygujące światy. Dukaj w swoich dziełach często porusza tematy związane z filozofią, technologią i przyszłością ludzkości.

Maja Lidia Kossakowska - zastępy anielskie

Maja Lidia Kossakowska to autorka cyklu "Zastępy Anielskie", który opowiada o aniołach walczących z siłami zła. Jej twórczość wyróżnia się bogatym językiem i głęboką symboliką, co sprawia, że książki Kossakowskiej są cenione zarówno przez krytyków, jak i czytelników.

Stanisław Lem - pionier polskiej fantastyki naukowej

Stanisław Lem to klasyk polskiej fantastyki naukowej. Jego powieści, takie jak "Solaris" czy "Cyberiada", zyskały międzynarodowe uznanie i są uważane za jedne z najlepszych dzieł science fiction. Lem w swoich książkach często poruszał tematykę etyki, technologii i przyszłości ludzkości.

Polska fantastyka oferuje szeroki wybór książek, które z pewnością zainteresują każdego miłośnika tego gatunku. W antykwariacie online agrochowski.pl można znaleźć wiele tytułów, które warto poznać i które wciągną czytelnika w magiczny świat fantasy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium